Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/html/worko.cz/public_html/worko.cz/libs/Nette/loader.php on line 28
 WORKO CZ s.r.o. | Odrezovač "Pasivátor" s taninem - Stabilizace koroze (Vyrobeno dle původního receptu T80!) | Pro povrchové úpravy
WORKO CZ s.r.o.
 

Pro povrchové úpravy

Odrezovač "Pasivátor" s taninem - Stabilizace koroze (Vyrobeno dle původního receptu T80!)

Nebojte se koroze, využijte ji!

Pasivace korozních zplodin = jednoduchá a levná alternativa k odstranění rzi metodu tryskání, nebo broušení.

Odrezovač s taninem „Pasivátor“ je jednoduchý, účinný a hlavně levný způsob jak ošetřit zkorodovaný povrch.

Odrezovač s taninem je reakční kapalinou, prostupující korozí až do mikropórů. Chemickou reakcí přitom vzniká z koroze pasivovaná vrstva (konzervace koroze) zabraňující následné korozi a vytvářející ideální podklad pro vrchní nátěr. Tímto krokem zaniká nutnost odstranění koroze a použití základního nátěru a z koroze je vytvořena ochranná vrstva nahrazující základní nátěr. Je ověřeno, že ochrana železných povrchů pomocí tohoto prostředku je účinnější, než mechanické odstranění koroze (například broušením nebo tryskáním) a pak následný nátěr. Odrezovač s taninem je tak vhodný pro ošetření i silně zkorodovaných povrchů se silnou vrstvou koroze.

VIDEO PREZENTACE – návod, jak na pasivaci https://youtu.be/qcXon891Ylc

Pasivátor k zakoupení na našem E-SHOPu: https://eshop.worko.cz/…lovy-d35.htm

1.zbavení povrchu volné koroze a nečistot

Základním předpokladem pro účinné chemické odrezování je vždy mechanická předúprava spočívající v odstranění volné koroze a nečistot. Následuje nanesení odrezovače s taninem, který se velmi dobře vsakuje a reaguje tak s korozí do hloubky. S ohledem na pórovitost materiálu je vhodné jej nanést ve dvou vrstvách. Odrezovač tak vytvoří nepropustnou pasivovanou vrstvu, která velmi rychle zasychá ( do cca 2,5 hod. každá aplikace ).

2.zabránění vzniku opětovné koroze

Při odstraňování korozních splodin v rámci předúpravy dochází i k lokálnímu obnažení kovu. Po následném použití běžným odrezovačem na bázi anorganické kyseliny ( chlorovodíkové, fosforečné, či sírové ), je toto prostředí, kde dochází k opětovnému vzniku koroze. Odrezovač s taninem, takovou reakci nemá a následnou povrchovou úpravu lze s ohledem na prostředí provést i po delší době. Dalším kladem je, právě pro absenci anorganické kyseliny, možnost použít nátěry jinak nevhodné na minerálněkyselé prostředí.

3.nezměněná funkčnost povrchů

Nedochází k rozpouštění kovu a tím ke ztrátě pevnosti, ani ke vzniku vodíkové křehkosti.

4.bezpečnost ve vztahu k životnímu prostředí

Absence anorg. kyselin umožňuje jeho použití ve volné přírodě, a restaurování veterána

Postup : Před použitím protřepejte. Po předúpravě povrchu ( odstranění volných nečistot, odmaštění ) aplikujte nátěrem, nástřikem nebo ponorem a ponechejte do doby zasušení. Při větší korozi postup opakujte. Vydatnost 500ml při 15°C je v závislosti na vsakování 10 až 24m na jednu aplikaci. POZOR, koroze musí být Odrezovačem nasycena, nepostačuje pouze navlhčení. Na povrch lze dále použít jakýkoli nátěr.

Vlastnosti:

 • ochrana povrchu
 • vytvoření ideálního podkladu pod nátěry
 • povrch, kde je nežádoucí účinek kyselin, nežádoucí úbytek materiálu nebo nežádoucí změny povrchových vlastností

KONKRÉTNÍ POUŽITÍ: Restaurátorství, opravy motorových vozidel, opravy rezavých karoserií, opravy rezavých železných konstrukcí-rezavých vrat, svárů po svařování, rezavých zárubní(rámů), strojů a zařízení, opravy rezavých střech, a dalšího kovového materiálu,dále taky, umělecké kovářství, zemědělské i zahradní techniky (např. podběhu sekačky),rezavých disků kol, mostů,případně i pro Rat rody, atp..... S Pasivátorem můžete pracovat i ve volné přírodě. Neuškodí ani starému laku na autě, při restaurátorství :-))

MOŽNO OBJEDNAT V BALENÍ 450ML NEBO V 5L KANYSTRU NA TOMTO ODKAZE: https://eshop.worko.cz/…ninem-d2.htm?…

https://eshop.worko.cz/…ninem-d1.htm

Nejčastější otázky:

 • Dobrý den, chci se zeptat jestli je to nějaká obdoba starého odrezovač T a jak vlastně funguje? Děkuji Mirek, Ostrava.

Odrezovač s taninem je novou, značně vylepšenou verzí Odrezovače T. Popis funkčnosti je popsán výše, jen ve zkratce, důsledné pronikání korozí až do mikropórů, jeho usazení a přeměna koroze na pasivní tanáty.

 • Dobrý den, jak mám odrezit železo, konkrétně vrata, je na to pak použitelná barva na kov, nebo barva na korozi? Děkuji Karel.

Po očištění povrchu, aplikovat standartně ve dvou vrstvách Odrezovač s taninem. Pak bych doporučil barvu na korozi. Je pružnější a na plechy se hodí lépe.

 • Zdravím, mám rezavé auto, konkrétně mi jde o korozi podvozku, potřebuju nějaký účinný odrezovač, můžu použít váš odrezovač taninem? michal

Ano, ale je nutné před použitím odstranit nečistoty z povrchu, např. asfalt, bahno, tak aby se Odrezovač s taninem dostal ke korozi a mohl jí proniknout.

 • Dobrý den, jaké barvy na korozi bych mohla na odrezovač s taninem natřít? Natálie.

Do vnitřních prostor jakékoli ať vodné nebo syntetické, do venkovních lépe syntetické a na pružný podklad antikorozní.

 • Dobrý, není lepší odstranění koroze chemicky, myslím tím faktické odstranění a pak natřít barvou na kov? Martin, ČR.

Odstranění koroze pomocí ostatních odrezovačů se provádí pomocí kyselin a tyto způsobují aktivaci nové koroze. Odrezovač s taninem reaguje s korozí a zastavuje ji.

 • Hezké odpoledne, musím říct, že funkční přípravektaninem jsem hledal už dlouho, naposledy mi fungoval z Rájce odrezovač T. Máte v tom i kyselinu fosforečnou? S pozdravem V.

Ne, kyselina fosforečná v Odrezovači s taninem není, ta je spouštěčem opětovné koroze. Prostředek je naopak vylepšen silnější pasivací – ochranou proti budoucí korozi.

 • Dobrý deň, spôsob ako odstrániť koróziu alebo asi skôr zastaviť ju, tak ako ho popisujete je zaujímavý, skutočne na ten tanín môžem dať napríklad aj epoxidovú farbu? Saša.

Ano, můžete použít i epoxidový nátěr.

 • Zdravím. Jsou různé odrezovače a není vůbec jednoduché jaký odrezovač zvolit. Proč bych na střechu neměl použít jen barvy na korozi. Je to jednoduché a v jednom kroku. Za odpověď děkuji, Jaroslav K., Uh. Hradiště.

Zásadní rozdíl je ten, že barvy na korozi nezastavují korozi, pod jejich nátěrem je aktivní povrch, ke kterému se při prvním narušení barvy dostává vlhkost a povrch koroduje.

 • Už jsem nějaký odrezovače použil, je po natření povrch modrý, fialový, černý? Díky.

V případě hladkého podkladu je povrch modrý až fialový, v případě rezavého podkladu je povrch hnědý až černý.

 • Jsem umělecký kovář, o Vašem odrezovači jsem slyšel už na Helfštýně, chci se zeptat jaký postup bych měl zvolit, když bych jej chtěl použít na svícen do interiéru, nebo na venkovní mříž na okně. Chci zachovat vizáš patiny. Velmi děkuji za odpověď.

Velmi důležité je, aby povrch před nátěrem Odrezovače s taninem byl dostatečně hladký, aby netvořil matná místa. Konzervační nátěr je buď voskování nebo nátěry bezbarvým lakovým nátěrem.

 • Dobrý den. Mám v plánu natírat taninový přípravek v dílně, jak je to s výpary, nechci se při natírání udusit. Gabriel.

Nemusíte mít obavu Odrezovač s taninem je ekologicky neškodný, výpary jsou pouze lihové.

 • Dobrý den, na internetu jsem četl, že po natření rezavého podkladu odrezovačem s taninem je nutné nechat ho nejméně 24 hodin volný, aby měl k vrstvě přístup vzdušný kyslík a mohla proběhnout pasivace rzi. Teprve pak je prý možné povrch natírat. Je to pravda a jak dlouho je nutné odrezovač nechat reagovat? Děkuji za odpověď Karel M.

Po použití Odrezovače s taninem je nutné nechat odpařit nosiče, které na sebe před odpařením naváží zbytkovou vlhkost. Tato doba je 2,5 hod. Pro důsledné a dokonalé proniknutí doporučujeme 2 aplikace, tzn. že celková doba pro vyschnutí pasivovaného povrchu je 5 hodin. Pokud necháte povrch bez následné aplikace nátěrů delší dobu nic se tím nepokazí, je však nutné mít na paměti, že taninová pasivace není konečné řešení a je nutno povrch upravit nátěrem.

 • Dobrý den, děkuji Vám touto cestou za odeslání a především výrobu odrezovače s taninem. Tento produkt skutečně funguje znamenitě a je náhradou starého dobrého " T " . Než jsem našel na internetu Vaší firmu, zkoušel jsem několik konkurenčních odrezovačů ale stále to nebylo ono. Až s výrobkem od Vás jsem opravdu spokojen. S pozdravem Patrik L.

Dobrý den pane L. Děkujeme za Vaši chválu a budeme se snažit, aby jsme si tato slova i v budoucnu plně zasloužili.

 • Dobrý den, potřeboval bych poradit s doporučením vhodných kompatibilních nátěrů na Odrezovač s Taninem pro venkovní prostředí s dlouhou životností. Můžete mi, prosím, něco vhodného doporučit ? děkuji Honza.

Dobrý den, máme vyzkoušeny produkty výrobce INDUSTRY COATS CZ Ostrava, který vyrábí průmyslové barvy. Odrezovač s Taninem je kompatibilní s jejich alkydovými, epoxidovými i polyuretanovými barvami. Tady platí pravidlo, čím dražší tím delší životnost !

Rust remover with tannin

 • stabilizer of corrosion

What do you get?

 • High qulity layer of passivated surface ( Penetrates to a depth of corrosion )
 • Blue-volet coating ( Appearance of patina, with can be further customized by waxing or varnishing )
 • Preservative properties ( When stored in a dry place resists corrosion for many months )

USE:

 • restauration
 • Surface protection
 • Creation of a suitable substrate under painting

Very suitable for surfaces whare can happen undesirable effect of acids, undesirable loss of material or undesired surface properties.

Entwicklung und Produktion von Reinigungschemie für Sie. Korrosionsschut­zmitteln, welche durch schnelle, einfache und sichere Anwendung überzeugen und trotzdem preiswert sind.

Das Korrosionsschut­zmittel auf Tannin-Basis gewährleisten einen langanhaltenden Korrosionsschutz bei hoher Umweltverträglichke­it. Was wird erzielt?

Es dringt tief in die rostige Oberfläche ein, verfestigt die Korrosion und hinterlässt eine versiegelte hochwertige Oberfläche. Die blau-violette Oberfläche kann nach Trocknung, anschließend weiteren Bearbeitungspro­zessen wie Beschichten und Lackieren unterzogen werden.

 • Hochwertige Konservierungse­igenschaften verhindern eine weitere Korrosion der behandelten Teile und Flächen, schützen diese dauerhaft und verlänger so deren Gebrauchsdauer- Das Korrosionsschut­zmittel bildet somit eine hervorragende Grundlage für eine weitere endgültige Beschichtung jeder Art.

Anwendung . Restauratorarbeiten Oberflächenschutz Bildung von passender Grundschicht bei Anstrichen • Geeignet für die Oberflächen, wo unerwünschte Säurenwirkung, Materialabnahme oder Veränderungen von Oberflächenei­genschaften sind

Mehr Informationen über Anwendung erhalten Sie auf Anfrage: info@worko.cz oder Telefonnummer, +420 73780542­3 Dieses Korrosionsschut­zmittel können Sie elektronisch bestellen oder in unserem Online-Shop der Gesellschaft WORKO CZ kaufen

MOŽNO OBJEDNAT V BALENÍ 450ml https://eshop.worko.cz/…ninem-d2.htm?…

NEBO V 5L KANYSTRU https://eshop.worko.cz/…ninem-d1.htm

Klikem na tento odkaz si můžete stáhnout bezpečnostní list

Klikem na tento odkaz si můžete stáhnout technický list


 
 
 
 
 
 
©2012 JR Soft s.r.o.